You are hereNaprosto bezpečná půjčka

Naprosto bezpečná půjčka


"Je to skutečně vynikající nabídka. Naše půjčky jsou naprosto bezpečné. Ať se již rozhodnete pro jakoukoliv půjčku z naší nabídky, vždy se jedná o půjčku bez poplatku, a vždy je samozřejmě sjednáno pojištění vaší schopnosti splácet." Předl jsem medovým hlasem a svůj pohled jsem upíral do bleděmodrých očí naproti mě.

Plynule a lehce jsem utahoval smyčku okolo toho nešťastníka. Nemohl jsem ho nechat odejít bez půjčky. Háček byl pevně zaseknutý,vždyť rychlé půjčky byly mým byznysem. Byly mým byznysem už nechutně dlouho. Nebylo tomu tak odjakživa. I já jsem byl kdysi čistý list papíru. Kdysi, před velmi vzdálenou dobou, jsem neměl ani ponětí, co jsou všechny ty půjčky bez registru, nebankovní půjčky, nebo půjčky ihned. Byl to tenkrát šťastný a slastný život.

Modré oči přede mnou se sklonily nad papír a ruka s perem podepsala zbytku těla svůj ortel. Zbývalo převést peníze na účet. Několik kliknutí laserovou myší a dušička byla lapena. Bylo to bezbolestné a velmi rychlé. Bezbolestné půjčky. V duchu jsem se pousmál. Jemná bezbolestná půjčka. Taková byla ta moje první. V knihách se o ničem takovém nedočtete. Cenzura papežské stolice je pevná a nezlomná. O mě se nejvýš dočtete, že jsem byl trouba, co se nechal oblbnout hadem a ženskou.

Ve skutečnosti se to celé seběhlo trochu jinak ...

Je pravda, že zpočátku jsme se s Evou mohli povalovat od božího rána do večera a nehnout prstem. Jenomže starý pán nás nestvořil z plezýru. Měl svoje záměry a věděl, jak jich dosáhnout. Jednou odpoledne po obědě koukám, že si to šine přímo ke mě.

"Buď zdráv Adame" Pokynul mi a následně si přejel dlouhý bílý vous svou všemocnou vrásčitou rukou.
"Vítejte Otče. Vyšel jste si na procházku?" Šéf došel těch pár kroků k mému lehátku.

"Adame. Víš co je to rychlá půjčka?" Jeho tvář byla laskavost sama. V dálce zazpíval skřivan a kdesi za mnou se ozvalo praskání větviček.

"Nevím Otče, co je to rychlá půjčka. Je to nějaký tvůj nový výtvor?" Posadil jsem se se zájmem. Šéf pokýval hlavou. "Tak tak. Půjčka je to poslední, co bylo třeba stvořit. Teď už to všechno pošlape jako hodinky." Kýval spokojeně hlavou.

"A co je tedy ta půjčka ,Otče?" Šéf se na mne se soucitem podíval a pak rozpřáhl ruce nad okolní krajinou.
"Za všechno se, Adame, musí platit. Všechnu tuhle krásu můžeš i nadále s Evou využívat, ale ne zadarmo. Bude tě to něco stát."

"Ale já nic nemám..." Pokrčil jsem rameny. Šéf se uchechtl.
"Ovšem že nic nemáš. Proto jsem vymyslel půjčku." Přisedl si ke mě na lehátko a začal vysvětlovat. "Já mám peníze a ty je nemáš. Já ti peníze půjčím a ty si za ně ode mne koupíš půdu.

"Dobře. Ale co budu dělat s půdou?" Zakroutil jsem nechápavě hlavou.
"Půdu zoráš a vysázíš plodiny, které ti také prodám."
"Když koupím půdu a sazenice, peníze budou zpátky u tebe. To je půjčka? Začínal jsem se orientovat.

"Ne. Peníze, které jsem ti půjčil, budu chtít zpátky. To je půjčka."
"Ale kde vezmu další peníze, abych vrátil půjčku?" Nechápal jsem.
"Prodáš co vypěstuješ na své půdě." Konečně jsem to pochopil. Půjčka vypadala jako prima zábava.

"Tak jo Otče." Plácli jsme si a já získal svou první půjčku. První rok to dopadlo docela dobře. Druhý rok se úroda nevyvedla, ale vzal jsem si překlenovací úvěr. Třetím rokem jsem si vzal úvěr, abych mohl zaplatit alespoň úroky a čtvrtým rokem jsme byli na mizině.

Šéf už nám nechtěl půjčit ani floka. Situace to byla zoufalá, ale naštěstí už nepůjčoval jenom Šéf. Andělé si začali půjčovat od šéfa a půjčené peníze pak půjčovali dál. Samozřejmě s trochu vyšším úrokem. Říkalo se tomu půjčky bez registru, případně nebankovní půjčky. To byly skutečně velmi rychlé půjčky. Šestej rok se objevili exekutoři. Sebrali nám všechno. Zbyl nám akorát tak fíkovej list. A úroky z nesplacených půjček rostly dál.

Tenkrát mi došlo, že půjčky jsou vlastně bezvadná věc. Akorát to chce stát na ty správný straně. Jen mi to docvaklo, objevil se šéf.

"Adame,Adame. Tvá finanční situace není nejlepší." Smutně pokyvoval hlavou a přemýšlivě si hladil vous svou všemocnou vrásčitou rukou. "Ale možná by tu bylo jedno řešení."

"Jaké Otče!" Vydechl jsem s nadějí v hlase.
"Abychom mohli bankovnictví, a hlavně půjčky, rozjet skutečně ve velkém, je třeba, aby bylo víc těch, co si půjčují, než těch co půjčují."
"To je fakt." Kýval jsem souhlasně hlavou.

"Proto jsem na vás dvou provedl nějaké konstrukční změny. Když se budete ohánět, budeme mít mnoho dalších klientů. Až jich bude dostatečné množství, budeš jim poskytovat půjčky. Do té doby ti tvůj dluh sice poněkud naroste, ale já ti počkám. Ostatně, co bych si na tobě vzal." Zakončil svou řeč šéf a jemně do mne píchnul svou hromovou holí.

"Čeká tě velmi dlouhý a plodný život Adame."

Někdo zaklepal. Podíval jsem se na monitor. Měl jsem tam své počítadlo. Číslo se pomalu ale jistě zmenšovalo. Ukazovalo kolika klientům ještě budu nucen zajistit výhodnou půjčku. Vrhl jsem se ke dveřím jako sup větřící svou kořist. Otevřel jsem je a podtlak vtáhl klienta do kanceláře na koberec. Přibouchl jsem dveře a zámek zaklapl. Mé paže se omotaly okolo budoucího klienta a jako pírko jej směřovaly do hlubokého křesla zapomnění.

"Sákra vy si ale dokážete vážit zákazníka!" Zavýskla oběť a zavadila o číslo na mém monitoru.

"Cha! 150 000 000 to je přeci prémie ve sportce. Taky jste si vsadil? Já taky. Než vyhraju, tak chci nějakou rychlou půjčku."

Dvěma rychlými kroky jsem se přemístil do svého křesla a soustředil svou pozornost na svou oběť. Moje tvář se roztáhla do laskavého a chápavého úsměvu. "Ano. Proto jsem tady. Mám pro vás velmi rychlou půjčku."

Rychlá půjčka ihned